Remote Workly: Uzaktan Çalışanlar İçin Asenkron Video Toplantılar

Remote Workly, geçici veya devamlı olarak uzaktan (remote) çalışan ekipler için asenkron (eş zamanlı olmayan) video toplantılar yapmayı sağlayan bir girişim. Yani herkesi aynı saatte toplamak yerine kaydedilen video veya sesli mesajları ilgili kişilerle paylaşıyor.

 

Geleneksel Toplantıların Verimsizliği…

Harvard Business Review’in 2017’de yayınladığı bir araştırmaya göre yöneticilerin bile %71’i toplantıları verimsiz ve üretkenlikten uzak buluyor. Remote Workly de toplantıların verimsizliğinden ve artık hibrid çalışma düzenine geçtiğimiz için bu modelin işleyeceğini düşünüyor. Video kayıtlarının yanında videoların metine dökülmüş halini de veriyor. Dolayısıyla video içinde arama yapmak mümkün hale geliyor.

Kayıtlı Videoları İzlemenin Avantajları

Elbette videoları 2x hızında izleme şansınız da var ve kaçırdığınız noktaları tekrar izleyebiliyorsunuz. Dilerseniz ekran kaydı ve ses kaydı da gönderebiliyorsunuz. Slack, Microsoft Teams, Google Takvim ve Trello entegrasyonuyla toplantı verimliliğini artırabiliyorsunuz. Remote Workly, klasik toplantılarda ne kadar zaman ve para kaybettiğinizi de tasarladığı bir araçla tahmin etmeye çalışıyor.

Ücretlendirme

RemoteWorkly’yi 5 kişiye kadar ücretsiz kullanmaya başlayabilirsiniz. Günde 2 diyalog (thread) paylaşımına izin veriyor ve her diyalogda 5 video paylaşılabiliyor. Kullanıcı başına aylık 4 dolar verildiğinde daha fazla erişim/paylaşım/özellik hakkına kavuşuyorsunuz.

TalkShow Team Kapanmıştı

Birleşmiş Milletler, News Corporation, PWC gibi önemli kurum ve kuruluşlara ürün geliştiren bir ekibin elinden çıkıan Remote Workly, aslında sıradışı bir fikir ama hiç örneği olmayan bir iş de değil. Bunun bir benzeri olan TalkShow Team adında bir girişimi sizinle paylaşmıştım. Fakat o girişim kurucusu tarafından kapatıldı ve artık erişilemez durumda. Remote Workly’nin ürün-pazar uyumunu yakalayıp yakalayamayacağını merakla bekliyorum.

Siz asenkron toplantılar hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı paylaşmayı ihmal etmeyin.

Sepet

GÜNÜN İÇERİKLERİNİ KEŞFET

Mart 2021
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Son Yorumlar

Bir cevap yazın

Benzer İçerikler

Siva, Facebook'un kontrolsüz bir deve dönüştüğü sosyal ağ dünyasına yeni bir soluk getirmek istiyor. Medium…

Devamını oku

StoryCreator: Video Hikâyeler Oluşturmanın Kolay Yolu StoryCreator, özellikle sosyal ağlarda kullanabileceğiniz…

Devamını oku

Çevrimiçi ödeme platformu Stripe, şimdi de Stripe Treasury adıyla bankacılık hizmetlerini müşterilerinin…

Devamını oku
About

GirişimlerNet, Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin nitelikli gelişimini desteklemek amacıyla Fırat Demirel tarafından kurulan ve topluluk desteği ile büyüyen bir içerik platformudur.

GirişimlerNet'in amacı ekosistemin kalıcı hafızası olmak ve bilgi transferini güçlendirmektir.

Close Bitnami banner
Bitnami