Karaoke ile Yabancı Dil [Girişim Fikri]

Son dönemde çok sayıda e-öğrenme alanında startup’ın çıktığına şahit oluyoruz. Coursera, LinkedIn Learning gibi MOOC’lar bunlardan sadece birkaçı. Bunlar arasında özellikle dikeyleşen ve oyunlaştırma türünü seçenler başarıya ulaşanlar oluyor. Örneğin programlama alanında CodeAcademy’nin başarısı ilgi çekici cinsten.

Bu bağlamda, oyunlaştırma ile eğitimin daha da iyileştirilebileceği bir diğer dikey alan, yabancı dil. Peki nasıl? Çocukların ve gençlerin çok sevdiği bir şey; müzik ile.

Burda mikrofon yerine bir akıllı telefon hayal edelim…

Karaoke ile yabancı dil öğrenmeye siz ne dersiniz bilmiyorum, ama bence enteresan bir fikir. Siz şarkıyı yabancı dilde okurken, altta da kendi dilinizde çevirisini gördüğünüzü düşünsenize. Hem eğitici hem eğlenceli. Söylenen şarkılar sosyal medyada paylaşılarak ve diğer muhtelif sosyal özelliklerle bu yeni uygulamamıza viral trafik çekmekte gayet olası.

Research and Markets’e göre online eğitim 2019’da $200 milyar dolarlık bir pazardı ve her sene %9 büyümeye devam ediyor!

İlgilenenler ve bu uygulamayı Phở Networks kullanarak kurmak isteyenler 150.000TL’lık mini fonumuza başvuruda bulunabilir. İlgilenenler için daha fazla bilgi web sitemizde.

Açıklama: Bu yazının İngilizce’sini IdeasForFree web sitesinde okuyabilirsiniz.

Görsel kaynak: Pxhere

Bu yazıyı beğendin mi? Desteğinle daha fazlasını yapabiliriz.

Şu İçerikleri De Beğenebilirsin

YAZAR HAKKINDA: Emre Sokullu

Galatasaray Lisesi mezunu Emre Sokullu, Boğaziçi Üniversitesi'ndeki üniversite yıllarının ardından ABD temelli Grou.ps'u kurarak girişimciliğe hızlı bir giriş yaptı. 30 milyon dolar şirket değeri yaratan girişim halen Research in Social Graph altında hizmet vermekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close Bitnami banner
Bitnami