IndieData: Tablolar Halinde Satılık Veri Setleri (İndirim)

Indie Data, özellikle içerik odaklı iş yapmak isteyen bağımsız girişimcilerin işine yarayacak veri setleri satan bir kanal. Farklı türdeki içerik setlerini tablo halinde satın alabilir veya istediğiniz veri setinin toplanması için talep oluşturabilirsiniz.

IndieData’da şu anda satın alabileceğiniz, fiyatı 20 dolar ile 500 dolar arasında değişen 5 farklı veritabanı var. Bunlar neler derseniz;

  • Şirketler/Girişimler: 30 binden fazla satır ve 16 sütun
  • Girişim Araçları: 490’dan fazla satır ve 9 sütun
  • Şeffaf(açık) Girişimler: 67 satır, 7 sütun
  • Kitaplar: 5 binden fazla satır, 7 sütun
  • Eğitimler: 5 binden fazla satır, 11 sütun

Bu veriler sizin işinize yaramıyorsa kendi istediğiniz veri setine sahip olmak için IndieData’dan özel destek de alabilirsiniz. Buradaki verilerle ne yapacağınız ise sizin hayalgücünüze kalmış. Söz konusu dikeylerde farklı içerik siteleri oluşturabilir, bu verileri işini geliştirmek, müşteri bulmak için kullanabilir veya bu listeleri filtreleyerek siz de satabilirsiniz. 🙂

Bir ek işe (yan proje / side project) hemen başlamanızı sağlayacak bu siteyi daha önceden tanımayı isterdim. Çünkü kitap arşivi olarak açtığım popularbooks.net için kesintisiz bir kaynağım olurdu. Şu anda Popular Books içinde 300+ kitap var ve bunları farklı sitelerdeki listeler üzerinden toplattım ve bir noktada kaldı. Elbette verilerin girilmesi ayrı bir iş ama hazır listenin olması bu noktada büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gelelim indirime… FIRAT10 kodu ile %10 indirimle yukarıdaki veri setlerini satın alabilirsiniz. Bu da 500 dolarlık bir verisetinde 50 dolar yapar. O 50 dolar ile de AppSumo‘dan güzel bir ürün alabilirsiniz. :))

Sepet

GÜNÜN İÇERİKLERİNİ KEŞFET

Mayıs 2021
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Bir cevap yazın

Benzer İçerikler

Marketing Examples, adından da anlaşılacağı üzere dijital ortamdaki pazarlama faaliyetlerine odaklanan bir…

Devamını oku

Zenus Bank International, ABD merkezli ama tüm dünyadan müşteri almayı hedefleyen bir dijital bankacılık…

Devamını oku

Fluent, dil öğrenmeyi internet tarayıcısıyla oyunlaştıran bir girişim. Aslında oyunlaştırma dinamikleri çok…

Devamını oku
About

GirişimlerNet, Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin nitelikli gelişimini desteklemek amacıyla Fırat Demirel tarafından kurulan ve topluluk desteği ile büyüyen bir içerik platformudur.

GirişimlerNet'in amacı ekosistemin kalıcı hafızası olmak ve bilgi transferini güçlendirmektir. GirişimlerNet, Patreon destekçileri ve tanıttığını bazı girişimlerden gelir ortaklığı yoluyla gelir elde etmektedir.

Close Bitnami banner
Bitnami