Fluent: İnternette Gezindikçe Yabancı Dilinizi Geliştirin

Fluent, dil öğrenmeyi internet tarayıcısıyla oyunlaştıran bir girişim. Aslında oyunlaştırma dinamikleri çok yok ancak internette gezindikçe daha fazla dil öğrenmenizi teşvik ederek bu yönde ilerliyor.

Fluent‘i kullanmak için Chrome eklentisini tarayıcınıza kurmanız gerekiyor ve artık bir kelimenin tercümesini görebiliyor, okunuşunu dinleyebiliyorsunuz. Dil öğrenme durumunuzu küçük sorularla test edip, Fransızca gibi bir dilde dişil ve eril kelimeleri öğrenme şansınız da var.

Ayrıca daha iyi öğrenmek için seçtiğiniz kelimeleri öğrenme listenize alabilirsiniz. Öğrenme seviyenize göre bir sayfada öne çıkarılan kelime sayısını da arttırabiliyorsunuz.

Fluent, Gmail, Amazon, Netflix, Youtube, LinkedIn gibi bazı sitelerde kullanıcıyı yormamak adına çalışmıyor. Fluent’in aktif olmamasını istediğiniz siteleri arttırmak da mümkün.

Fluent, şimdilik sadece İngilizce bilenler için Fransızca öğrenmeye yarıyor ama yeni dil seçenekleri için fikrinizi paylaşabilirsiniz.

Bu yazıyı beğendin mi? Desteğinle daha fazlasını yapabiliriz.

Şu İçerikleri De Beğenebilirsin

YAZAR HAKKINDA: Fırat Demirel

Girisimler.net'in kurucusu ve genel yayın yönetmeni. Teknoloji girişimlerine ve insan hikâyelerine odaklanan araştırmacı yazar. Bilim, tarih ve felsefe sever.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close Bitnami banner
Bitnami