Chooch AI: Türk Girişimcilerin Yapay Zekâsı

Chooch AI, yapay zekâ teknolojilerine görsel açıdan yaklaşan yeni bir girişim. Yapay zekânın görsel açıdan insan gözünden daha iyi olduğunu savunuyor ve görüntü, yüz tanımlama, veri toplama, nöral ağ seçimi gibi alanlarda API ve mobil SDK üzerinden hizmet sunuyor. Paylaşılan bilgilere göre Chooch AI, sadece 0.1 saniyede %99 başarıyla görsel tanımlama yapıyor.

Medya, reklamcılık, bankacılık, tıp ve güvenlik endüstrilerini hedefleyen Chooch AI, mevcut masrafları 80 kat düşürüp gelirleri 5 kat arttırabileceğini iddia ediyor. Aralık 2015’te kurulan Chooch AI, San Francisco merkezli ve kurucuları Emrah & Hakan Gültekin (kardeş olduklarını tahmin ediyorum ama doğrulamış değilim).

CEO Emrah Gultekin üniversite eğitimini tamamen yurtdışında tamamlamış. Hakan Gültekin ise Istanbul Üniversitesi mezunu. Terra Invest’te yolları kesişen ikili Chooch AI ile ortak bir girişime imza atmışlar.

Chooch AI, görsel tanımlama konusunda büyük bir deneyime sahip gözüküyor ve bilhassa şirketler için çok yüksek kestirimli, sürekli kendini yenileyen bir yapay zekâ teknolojisi sunuyor.

Chooch AI’ın küçük ekibinde başka Türkler de var ve geçtiğimiz Nisan ayında Ali Tezolmez, Bora Uygun, Fırat Kalsın gibi isimlerin de yer aldığı bir grup yatırımcıdan toplam 2.8 milyon dolar tohum yatırımı aldı.

Söz konusu yatırımdan sonra Chooch AI’ın adını daha fazla duyabiliriz ki eğer görüntü tanımlama üzerine özellikle büyük çaplı işler yapıyorsanız Chooch AI’dan ücretsiz ürün demosu talep edebilirsiniz.

Sepet

GÜNÜN İÇERİKLERİNİ KEŞFET

Mayıs 2021
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

2 Comments

Bir cevap yazın

Benzer İçerikler

Nedir? Nasıl Çalışır? FocusMate, çalışma/odaklanma performansını görüntülü görüşmeyle artırmak…

Devamını oku

NiceBoard, bulut tabanlı iş ilanı yayınlama platformu. Hızlıca size özel bir iş ilanı sitesi açmanızı…

Devamını oku

This Just Works, adından da anlaşılacağı üzere pratik taktiklere odaklanan ir etkinlik. Çevrimiçi çalıştay…

Devamını oku
About

GirişimlerNet, Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin nitelikli gelişimini desteklemek amacıyla Fırat Demirel tarafından kurulan ve topluluk desteği ile büyüyen bir içerik platformudur.

GirişimlerNet'in amacı ekosistemin kalıcı hafızası olmak ve bilgi transferini güçlendirmektir. GirişimlerNet, Patreon destekçileri ve tanıttığını bazı girişimlerden gelir ortaklığı yoluyla gelir elde etmektedir.

Close Bitnami banner
Bitnami