Remote Workers: Uzak Çalışan Profilinizi Oluşturun Şirketler Sizi Bulsun

Dünyanın en popüler uzaktan çalışma topluluklarından RemoteOK, şimdi de uzaktan (remote) çalışanların kendi profillerini ekleyip iş bulabileceği remoteworkers.dev adlı ürününü tanıttı.

RemoteOK, uzaktan çalışanların her türlü sorusuna yanıt bulabileceği bir içerik ve topluluk projesi olarak hayatımıza girmişti. Ücretli üyelikle diğer uzaktan çalışanlarla konuşabildiğiniz RemoteOK’in bu adımı direkt uzaktan çalışanlara iş yönlendirmeyi hedefliyor.

Şimdiden 1000’den fazla uzaktan çalışana açık şirketin takip ettiği bir adres olan remoteworkers.dev RemoteOK ailesi için de önemli bir gelir kaynağı olacak gibi. Ben geçtiğimiz günlerde profilimi oluşturmaya başlamıştım ancak yarım kaldı ve şu anda çok sayıda uzaktan çalışanın profillerini oluşturup iş beklediğini görüyorum.

İlk bakışta Türkiye’den bir isim gözüme çarpmadı ama Turkish etiketine tıklarsanız kaç kişinin listelendiğini görebilirsiniz. Bu yazıyı yazdığımda 17 Türkçe bilen kişi vardı.

Eğer siz de uzaktan iş bulmak istiyor ama bulamıyorsanız RemoteWorkers üzerinden şansınızı deneyebilirsiniz. Zira otomatik eşleştirme de söz konusu ve profilinizi detaylı şekilde oluşturursanız size uygun işleri direkt epostanıza alabilirsiniz.

Normalde çalışanlardan bir ücret istenmiyor ancak sitede öne çıkarılmak veya öncelikli eşleştirme almak isterseniz bazı küçük ücretler ödemeniz gerekiyor (10$ veya 30$). Ayrıca ‘onaylanmış’ (verified) hesap rozeti almak için de Stripe hesabınızla kimliğinizi doğrulayabiliyorsunuz.

RemoteWorkers, fotoğraf eklemek istediğinizde de renkli (aşağıda sağdaki istisna nasıl oldu emin değilim) ve en az 512x512px boyutunda bir fotoğraf istiyor.

Bu yeni ürünün sadece şirketlerin değil, İK ajanslarının da takibinde olacağını paylaşayım. Peter Levels‘in inşa ettiği bu üründen faydalanmak için hemen harekete geçmenizi tavsiye ederim. Zira yeteneğinizi işe dönüştürmek için Upwork gibi kalabalık pazarlardan daha farklı bir fırsat sunduğunu söyleyebilirim.

Projenin geliştirilme öyküsünü de kısaca paylaşayım;

  • Pieter, 32 günde bu ürünü yapmış.
  • İş arayanlar ücretsiz profil oluşturabiliyor ama şirketler iletişime geçmek için kredi satın alıyor.
  • 1$ ile 1 kredi alınıyor ve 1 mesaj için 5 kredi harcanıyor.
  • Salı günü 2000 civarı uzaktan çalışan profili ve 100 civarı kayıtlı şirket vardı ama Product Hunt tanıtımından sonra bu sayının hızla yükseldiğine şüphem yok.

Eğer siz de 0’dan başlayıp 1 ayda 1000 dolar kazanma iddiamıza katılmak isterseniz remoteworkers.dev‘de profil oluşturup kendinizi denemeye başlayabilirsiniz.

Sepet

GÜNÜN İÇERİKLERİNİ KEŞFET

Nisan 2021
P S Ç P C C P
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Bir cevap yazın

Benzer İçerikler

DMI eğitimleri gibi görsel ve interaktif eğitimleri oldukça seviyoruz ama bir de işin erişilebililik tarafı var.…

Devamını oku

Intersect Labs, no-code araçların giderek arttığı bir dünyaya çok yüksek perdeden giriş yapıyor. Amacı…

Devamını oku

Widgate, özellikle sosyal medyada içerik üreten kişi veya kurumlar için ülke ve sektör özelinde içerik…

Devamını oku
About

GirişimlerNet, Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin nitelikli gelişimini desteklemek amacıyla Fırat Demirel tarafından kurulan ve topluluk desteği ile büyüyen bir içerik platformudur.

GirişimlerNet'in amacı ekosistemin kalıcı hafızası olmak ve bilgi transferini güçlendirmektir.

Close Bitnami banner
Bitnami