Polenio: Hedefe Dönük Araştırma Platformu

Polenio hedef kitle bazlı araştırma/anket platformu. Yani araştırma yapmak isteyen ama istediği hedef kitleye ulaşamayan kişi ve kurumlara yardımcı oluyor. Araştırmalara katılmak isteyen kullanıcıları da internet aracılığıyla buluyor ve cevapladıkları sorular karşılığında para/ödül kazandırıyor.

Polenio, araştırmalara katılacak kişilere mobil uygulama üzerinden ulaşıyor ve araştırma sahiplerinin sahadaki insanlarla anında iletişim kurabilmesine aracılık ediyor. Kendini mobil araştırma platformu olarak tanımlayan girişim, bu sayede markaların kolayca geri bildirim toplamasına da imkan tanıyor.

Fikirlerini/tercihlerini paylaşarak para/ödül kazanmak isteyen kişiler ise Polenio mobil uygulamasını indirerek ilk adımı atıyor. Polenio da uygun araştırma talepleri geldikçe doğru hedef kitleye uygun soruları yöneltiyor. Tüketici verileri, fotoğrafları ve videoları Polenio aracılığıyla toplanabiliyor.

Hesabında para/ödül biriktiren kullanıcılar hesabına havale talep edebiliyor. Ödemeler de talepte bulunulan haftayı takip eden haftanın Cuma gününde yapılıyor.

Ne Tür Araştırmalar Var?

Polenio saç bakımından spora, video yorumundan çikolataya kadar farklı alanlarda geniş çerçevede bilgi edinme çalışmaları yapabiliyor. Sorulacak sorular ise hem müşteriler hem de Polenio’nun desteğiyle hazırlanıyor. Hatta Polenio, araştırma müşterileri için bir soru bankası da geliştirmiş.

Araştırmaya katılacak kişileri kimlik doğrulama yoluyla teyit eden Polenio, çapraz soru algoritmaları ve aykırı kişi etiketleme sistemi kullanıyor. Araştırmalar tamamlandıktan sonra ise kantitatif verilerden ve görüntülerin analizinden çıkarılmış zengin bilgiler sunuluyor. Sonuçları, canlı kontrol panelinde görüntülenebildiği gibi hatta özelleştirilmiş raporlar da sipariş edilebiliyor.

Topluluğumuzun sağladığı gerçek zamanlı fotoğraflar ve videolar, sayesinde günlük ritüeller, tüketim alışkanlıkları ve tüketicilerin tutumları ile ilgili farklı bakış açıları edinebilir; yeni ürün geliştirme sürecinde pazarlama fırsatlarını keşfetme ve rekabetçi tehditleri belirleme yönünde benzersiz kavrayışlar sağlayabilirsiniz.

Doğru hedef kitleyle yapılacak araştırmaların herkes için önemli olduğuna şüphe yok. Polenio’nun da bu konuda faydalı olması mümkün ama ödül/para kazandırma denkleminin bir risk getirdiği malum. Bu konuda aşağıdaki gibi videoya denk geldim. Bu yazıyı yazdığım sırada Polenio’nun Android uygulaması en son Eylül 2018’de güncellenmişti.

Google tarafından geliştirilen benzer bir uygulamanın da Google Play’de yer aldığını eklemeden geçmeyeyim: Google Ödüllü Anketler.

Sepet

GÜNÜN İÇERİKLERİNİ KEŞFET

Mayıs 2021
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

1 Comment

Bir cevap yazın

Benzer İçerikler

vPark Travel* rehber eşliğinde 360 derece gezi turlarına katılmanızı sağlayan bir turizm girişimi. Turizmin…

Devamını oku

JumpStory, içerisinde milyonlarca stok fotoğraf, video, vektör ve ikonlar barındıran bir görsel içerik…

Devamını oku

WP Reset, WordPress fanatiklerinin seveceği güzel eklentilerden biri. Kolayca WordPress sitenizi yedekleyin,…

Devamını oku
About

GirişimlerNet, Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin nitelikli gelişimini desteklemek amacıyla Fırat Demirel tarafından kurulan ve topluluk desteği ile büyüyen bir içerik platformudur.

GirişimlerNet'in amacı ekosistemin kalıcı hafızası olmak ve bilgi transferini güçlendirmektir. GirişimlerNet, Patreon destekçileri ve tanıttığını bazı girişimlerden gelir ortaklığı yoluyla gelir elde etmektedir.

Close Bitnami banner
Bitnami