Kickoff Labs: Referans Sistemiyle Zengin Viral Kampanyalar Düzenleyin

Sizlere geçen hafta referans sistemi (referans pazarlaması) ve viral kampanyalar oluşturma hakkında giriş yazımı yayınlamıştım. Artık sırayla bu alanda kullanabileceğiniz ve girişiminizin büyümesi için oldukça etkili olacak girişimleri paylaşacağım. Bunlardan ilki de Kickoff Labs.

Farklı Kampanyaları Tek Üyelikle Yönetin

Kickoff Labs, henüz girişimini hiç açmayanların bile kullanabileceği çok gelişmiş bir yazılım hizmeti. “Arkadaş davet et ve kazan” oyunlaştırma taktiğini farklı alanlarda ve farklı amaçlar için kullananız mümkün. Dilerseniz yeni girişiminize üye toplamak için, dilerseniz varolan girişiminizde çeşitli ödül kampanyaları düzenlemek için kullanabilirsiniz.

Kickoff Labs‘ı ister bir varış sayfasına (landing page) isterseniz pop-up olarak veya br sayfa içine gömerek kullanabilirsiniz. API desteği de sunan Kickoff Labs’ın bir avantajı da Shopify ile uyumlu çalışması. Kupon tekliflerinden hiyerarşik davet kampanyalarına kadar çeşitli referans sistemli müşteri kazanma yöntemleri var.

Midas Örneği

Örnek görmek isterseniz, daha önce sizlere bahsettiğim Midas‘ın sayfasına e-postanızı bırakabilirsiniz. Kickoff Labs‘i kullanarak kısa sürede 13 bin kişinin epostasını topladılar. Kickoff Labs ürünleriyle bugüne kadar toplanan potansiyel müşteri sayısı ise 45 milyon olmuş.

Ücretsiz Kullanmaya Başlayın Ama ….

Kickoff Labs‘i ücretsiz kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Tekil ziyaretçi sayısı üzerinden ücretlendirme yapması biraz düşündürücü ama yapılacak aktiviteye göre pekâla denenebilir. O kadar müşterinin aptal olduğunu düşünmüyorum. 🙂 Ücretsiz üyelikte sınır 500 ziyaretçi.

Nasıl Yapılır Videolarını İzlemeyi Unutmayın

Kickoff Labs‘ın ürünleri gerçekten çok çeşitli ve güzel tasarlanmış gözüküyor. Ücretli tarifeler aylık 29 dolardan başlıyor. Altı aylık ödemede %20, yıllık ödemede %30 indirimden faydalanıyorsunuz.

Eğer Kickoff Labs’ı almayı düşünürseniz Youtube kanalındaki videolara ve şuradaki 30 günde girişim tanıtım yazısına göz atmanızı öneririm.

Bu yazıyı beğendin mi? Desteğinle daha fazlasını yapabiliriz.

Şu İçerikleri De Beğenebilirsin

YAZAR HAKKINDA: Fırat Demirel

Girisimler.net'in kurucusu ve genel yayın yönetmeni. Teknoloji girişimlerine ve insan hikâyelerine odaklanan araştırmacı yazar. Bilim, tarih ve felsefe sever.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close Bitnami banner
Bitnami