İş Dünyası ve Pazarlama İletişimi Eksenli Haftalık Bülten: Haylayt

Hafta boyunca çok yoğun çalışıyorsunuz ve ilgi alanlarınıza dair gelişmeleri, trend ve öngörüleri takip edemiyorsunuz. Veya sayısız mecradan o kadar çok paylaşıma maruz kalıyorsunuz ki bir nokta sonra hepsine yabancılaşıyorsunuz. Bu noktada birileri sizin için yüzlerce kaynağı tarayıp filtreleyerek doğru bağlamda düzenlenmiş bir paket haline getirse nasıl olurdu?

Özellikle son bir yılda sayıları artış gösteren bağımsız bültenler tam olarak bunu yapıyor. Araştırıyor, okuyor, izliyor ve gündemi filtreleyerek abonelerine sunuyor. Hem de olabildiğince basit ve dikkat dağıtmayan bir tasarım yaklaşımıyla, yormadan yapıyor bunu.

İnternet dünyasının yükselen trendlerinden biri e-bülten yayıncılığı. Son olarak, e-bülten yayınlama platformu Revue teknoloji devi Twitter tarafından satın alındı. Öncesinde de, en ünlü günlük bültenlerden biri olan Morning Brew yaklaşık 75 milyon dolara satılmıştı.

Geçtiğimiz hafta sonu altıncı sayısı yayınlanan Haylayt Türkçe içerik bakımından en iddialı bültenlerden biri sayılabilir.

Haylayt’ta hangi konulara yer veriliyor?

İş dünyası ve pazarlama iletişimi eksenli bir bülten olan Haylayt, bunların dışında teknoloji, girişimcilik, yeni ekonomi, medya, tasarım, e-ticaret, trendler gibi konu başlıklarına değiniyor. Bültende haberlerin yanı sıra yine Türkiye ve dünyadan araştırma ve raporlardan çıkarımlar, iş ilanları, yeni ajanslar, atama ve işbirlikleri ile mini röportajlar ve hafta sonu önerileri de bulmak mümkün. Haftalık mini bir dergi veya yönetici özeti gibi düşünebiliriz bülteni.

Sınırlı vaktimizi verimli kullanma iddiası olan Haylayt, “minimum yorum maksimum bilgi” ilkesiyle hazırlanıyor. Bu da kısa sürede hem olup bitenlere hem de rapor ve araştırmalar ışığında olması muhtemel öngörülere göz atma şansı tanıyor.

Bahsi geçen konularla ilgiliyseniz Haylayt.net adresinden son sayıya bakabilir, e-posta adresinizle ücretsiz abone olabilirsiniz. Bülten site üzerinde de okunabiliyor elbette.

Sepet

GÜNÜN İÇERİKLERİNİ KEŞFET

Mayıs 2021
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

1 Comment

  • Enes Eratılmış

    Merhaba,

    Gerçekten bilgi akışının sürekli olduğu süreçte bültenler hayati öneme sahip oldu. Çok fazla bülten takip eden biri olarak aralarındaki en büyük farkın hem ne kadar geniş bir perspektiften olayları incelediği hem de taahhüt ettiği alanı incelemesi dikkatimi çekiyor. Ayrıca sadece olayları vermekle kalmayıp veren kişinin bu konuda ilgili olup yorumları ya da incelemesi de değerli hale getiriyor. Haylayt’ı ortaya çıkaran kişi sanırım Dünya Halleri sitesinde Serdar Kuzuloğlu ile çalışan kişi Akın Bey olarak biliyorum. Orada da baya başarılı işler çıkarıyordu aynı şekilde burada da, tebrikler.

Bir cevap yazın

Benzer İçerikler

Baremetrics, şeffaf girişim (open startup) kültürünün arkasında duran önemli girişimlerden biri. Stripe…

Devamını oku

Postmodernizm, bireyselliği internet öncesi dönemde yeterince körüklemişti. İnternet ve günümüzün sosyal…

Devamını oku

Screpy: SEO'ya İlişkin Önemli Bilgiler Tek Ekranda  (FIRSAT) Screpy, sitenizi arama motoru optimizasyonu için…

Devamını oku
About

GirişimlerNet, Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin nitelikli gelişimini desteklemek amacıyla Fırat Demirel tarafından kurulan ve topluluk desteği ile büyüyen bir içerik platformudur.

GirişimlerNet'in amacı ekosistemin kalıcı hafızası olmak ve bilgi transferini güçlendirmektir. GirişimlerNet, Patreon destekçileri ve tanıttığını bazı girişimlerden gelir ortaklığı yoluyla gelir elde etmektedir.

Close Bitnami banner
Bitnami