Günün Girişimleri 13: Clubhouse, Block Party, Qapop

Clubhouse: Silikon Vadisi’nin davetiye ile girilen sesli sohbet uygulaması

Clubhouse, Mart 2020’de Paul Davison ve Rohan Seth tarafından kurulan bir sesli sohbet uygulaması. Sohbet odalarında tekli veya çoklu konuşmacılar sadece sesli iletişim kurabiliyor ve dinleyiciler de bu canlı sohbete tanıklık ediyor. Davetiye usulüyle üye kabul eden ve bu konuda epey ketum olan Clubhouse’un davetiyelerinin 30$’a satıldığını gördüm. Ben ise aldığım davetiyeleri de başta GirişimlerNet VIP üyeleri olmak üzere Patreon destekçilerimle paylaşıyorum. Keşke daha çok Clubhouse davetiyesi olsa da herkesle paylaşsam. 🙂

Sesli uygulamaların yükselişinde başı çeken uygulamalardan biri olan Clubhouse, şimdiye kadar Andreessen Horowitz liderliğinde 10 milyon dolar yatırım aldı.  Sadece iOS uygulaması var, websitesi bile yok sayılır. Küresel salgın döneminde evlerinden çıkamayan kullanıcılar için güzel bir sohbet ortamı sunan Clubhouse hakkında ayrıntılı bir yazı yakında…

Block Party: Twitter’da sizden bahseden iletileri kontrol altına alın

Block Party, Twitter’ı daha verimli(?) kullanmak için geliştirilen bir araç. Sizden bahseden iletileri (mention) filtrelemenizi sağlıyor. Özellikle popüler bir ‘tweet’ attıktan sonra gelen ileti bombardımanı çok rahatsız edici olabiliyor ve Block Party bu derdi çekenlere merhem olmak istiyor. Henüz kapalı test aşamasında ama epostanızı bırakırsanızilk kullanıcılarından biri olabilirsiniz.

Qapop: Quora’dan her ay yüzlerce hedefe dönük trafik çekmenin yolu

Quora’dan hedefli/anlamlı trafik çekmenin mümkün olduğunu biliyoruz. Hatta Quora’da pazarlama yapma üzerine indirimli ve güzel bir ekitap paylaşmıştım. Qapop ise bir bilgi kaynağı olarak değil, Quora’daki en popüler soruları bularak aynı amaca hizmet ediyor. İstediğiniz anahtar kelimelere göre popüler soruları listeleyip, en çok görüntülenme ve yanıt alanları sıralayabiliyorsunuz. Ayrıca çeşitli aksiyonlara göre bildirim alabiliyorsunuz. Ücretsiz kullanmaya başlayabilirsiniz. Ücretli ve detaylı raporlar için 10 dolar ödemeniz gerekiyor.

Sepet

GÜNÜN İÇERİKLERİNİ KEŞFET

Mayıs 2021
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Bir cevap yazın

Benzer İçerikler

ABD’nin ve dünyanın en iyi girişim hızlandırma merkezlerinden Y Combinator bu yaz tamamen dijital ortamda…

Devamını oku

NewsletterCrew, e-posta bülteni (newsletter) üreticilerine özel bir içerik & topluluk girişimi. E-posta…

Devamını oku

Letterstack, e-posta bülteni (newsletter) gönderenlere özel bir kaynak sitesi. Sekiz farklı kategoride e-posta…

Devamını oku
About

GirişimlerNet, Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin nitelikli gelişimini desteklemek amacıyla Fırat Demirel tarafından kurulan ve topluluk desteği ile büyüyen bir içerik platformudur.

GirişimlerNet'in amacı ekosistemin kalıcı hafızası olmak ve bilgi transferini güçlendirmektir. GirişimlerNet, Patreon destekçileri ve tanıttığını bazı girişimlerden gelir ortaklığı yoluyla gelir elde etmektedir.

Close Bitnami banner
Bitnami