Günün Girişimleri 12: Email Meter, Grapevine, Fiddy

Email Meter: 2020 Eposta Kullanım İstatistiklerinizi Görüntüleyin

EmailMeter, Gmail kullanıcıları için eposta kullanım alışkanlarınızı açığa çıkaran bir ölçümleme servisi. 2020 e-posta kullanım raporunu çıkarmak kısa süre için ücretsiz. Ben çıkardım. 🙂

Gmail Metadata ile eposta içeriklerine erişmeden istatistikleri çıkarabilmesi güvenlik endişelerinizi hafifletecektir. Premium hesaba geçtiğinizde yıl boyu iş hayatınızı daha verimli hale getirecek faydalı sonuçlar alabilirsiniz. Görünüşe göre tanıdığımız çok popüler şirketler de EmailMeter’ı kullanıyor.

7 gün deneme süresinden sonra Premium’a geçmek isterseniz WELCOMETOEM50 koduyla ilk ay %50 indirim alabilirsiniz.

Grapevine: Sürekli Toplantılar Yerine Asenkron Video Mesajlar

Grapevine, ekip içi toplantıları tek yönlü (asenkron) video güncellemelerine çeviren bir yeni normal girişimi. Evden çalışırken kendini sürekli Zoom toplantılarında bulanlar ilaç gibi bir girişim ama bunun bir benzerini aylar önce de tanıtmıştım. Bkz: Remote Workly

Sık tekrarlanan ve uzun toplantıların verimsizliği kanıtlandı ama tek yönlü videoların ne kadar verimli olduğunu henüz tam olarak tespit etmiş değiliz. Bu yaklaşımın bir avantajı da videoların kayıt altında tutulması olabilir.

14 gün deneme süresinden sonra Grapevine’i üye başına aylık 5 dolar ödeyerek kullanabilirsiniz. PH2021 kodu ile bu hafta %30 indirimden faydalanabilirsiniz. Bu tarz indirimleri daha hızlı öğrenmek istiyorsanız GirişimlerNet Telegram kanalına abone olmanızı öneririm.

Fiddy: Yan Projelerin Product Hunt’ı

Fiddy, yan proje (side project) geliştirenler için yeni Product Hunt olabilecek bir girişim. PH gibi oylama yoluyla en iyileri belirlemeye çalışıyor ama haftalık bir sıralama yapıyor. Şimdiden üst sıraya ‘promoted’ ürünleri dizmesi bence bir dezavantaj ama ayakta kalabilirse faydalı bir kaynak olabilir.

Her halükarda Fiddy’yi yerimlerinize eklemenizi, e-posta grubuna abone olmanızı ve eğer varsa kendi projelerinizi tanıtmanızı öneririm. Ben popularbooks.net‘i ekledim bile.

 

Sepet

GÜNÜN İÇERİKLERİNİ KEŞFET

Mayıs 2021
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Bir cevap yazın

Benzer İçerikler

StoryCreator: Video Hikâyeler Oluşturmanın Kolay Yolu StoryCreator, özellikle sosyal ağlarda kullanabileceğiniz…

Devamını oku

evePASS, bir yere giriş (check-in) yapmayı oyunlaştıran bir mobil uygulama. Kare (qr) kod taraması yoluyla bir…

Devamını oku

StackBy, farklı kanallardan bilgi çekerek verimliliğinizi artıran tablolar oluşturmanızı ve API'lerden kolayca…

Devamını oku
About

GirişimlerNet, Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin nitelikli gelişimini desteklemek amacıyla Fırat Demirel tarafından kurulan ve topluluk desteği ile büyüyen bir içerik platformudur.

GirişimlerNet'in amacı ekosistemin kalıcı hafızası olmak ve bilgi transferini güçlendirmektir. GirişimlerNet, Patreon destekçileri ve tanıttığını bazı girişimlerden gelir ortaklığı yoluyla gelir elde etmektedir.

Close Bitnami banner
Bitnami