Günün Girişimleri 7: OnePager VC, Toogle Hire, Artifact Personal Podcasts

OnePager VC: Yatırımcılar İçin Girişiminizin Hazır Sayfası

OnePager VC, girişimlerin yatırımcılar için tanıtım sayfası oluşturmasını sağlayan bir araç. Adından da anlaşılacağı üzere tek sayfalık bir sayfa oluşturmanıza olanak tanıyor ve bu sayfada girişiminizi ve ekibinizi tanıtıp, yatırımcı sunumunuzu ve tanıtım videonuzu ekleyebiliyor, yatırım beklentinizi detaylı şekilde paylaşabiliyorsunuz.

Ayrıca yatırımcı ve danışman ekibinizi de sayfanıza gösterme şansınız var. OnePager VC, bu haliyle ikâme edilemeyecek bir şey değil ama ilerleyen dönemde ekleyecekleri özellikler işin rengini değiştirebilir. Zaten OnePager VC, Open Scout adlı bir girişimin yan projesi olarak geliştirilmiş. Open Scout da girişimcileri yatırımcıları ilgi alanlarına göre eşleştiren bir hizmet.

Örnek olarak onepager.vc/girisimlernet sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Girişiminize özel linki isterseniz belli e-postaların görebileceği şekilde paylaşma şansınız da var. Diğer güzel bir detay da sayfanız görüntülendiğinde eposta ile bildirim alıyor olmanız. Yoğun zamanlarda sıkıcı olabilir ama ilgiyi görmek için de güzel bir fırsat.

Toogle Hire: İşe Alımda Özgeçmişe Değil Test Sonuçlarına Bakın

Toogle Hire de bir başka girişimin yan ürünü. İş/zaman takip uygulaması Toogle’ın geliştirdiği Hire, işe alım özgeçmişlere bakarak karar vermenizin önüne geçmek istiyor. Bunun için de personel adaylarıyla paylaşabileceğini testler oluşturmanızı sağlıyor.

Hazırlanan testleri çözen adayların aldığı puanlar yöneticinin önüne düşüyor ve daha rasyonel bir işe alım kararı verilmesini sağlıyor. Sadece yazılımcı testlerine odaklanan ürünler var ama Toogle Hire işi daha sade bir şekilde çözmeye imkân tanıyor. Toggl’ın ayrıca Plan ve Track adlı iki özelliği/ürünü daha var, toggl.com adresinden inceleyebilirsiniz.

Artifact: Aile ve Arkadaş Grupları İçin Profesyonel Podcast Hizmeti

Artifact, aile ve arkadaş gibi küçük ve yakın gruplar arasında belli bir konuda podcast yapmayı sağlayan bir hizmet. Tek yapmanız gereken konuşacağınız bir konu ve kimlerin bu konuşacağını belirlemek. Bundan sonrasını Artifact hallediyor. Görüşülecek kişilerle randevu alıp, görüşmeyi kaydedip podcast’e ekliyor.

Çok çeşitli konularda pocast yapmanıza yardımcı olan Artifact, genelde 30 dakika süren bir podcast bölümünü 175 dolar karşılığında hazırlıyor. Bölüm sayısı arttıkça da fiyat düşüyor. Örnek bir kayıt için buraya tıklayınız.

Sepet

GÜNÜN İÇERİKLERİNİ KEŞFET

Mayıs 2021
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Bir cevap yazın

Benzer İçerikler

Yemeksepeti, Gittigidiyor, Sahibinden.com gibi çok güçlü bir girişimlerimiz 20 yaşını doldurdu veya doldurmak…

Devamını oku

Cappuccino FM veya Cappuccino için kısaca mikro-podcast uygulaması diyebilirim. Twitter’ın sesli versiyonu…

Devamını oku

Tüm İş Araçlarının Yerini Alan Verimlilik Platformu Her iş için sadece Trello kullanmayı düşündükten…

Devamını oku
About

GirişimlerNet, Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin nitelikli gelişimini desteklemek amacıyla Fırat Demirel tarafından kurulan ve topluluk desteği ile büyüyen bir içerik platformudur.

GirişimlerNet'in amacı ekosistemin kalıcı hafızası olmak ve bilgi transferini güçlendirmektir. GirişimlerNet, Patreon destekçileri ve tanıttığını bazı girişimlerden gelir ortaklığı yoluyla gelir elde etmektedir.

Close Bitnami banner
Bitnami