Grabono

Nedir?

Grabono, sürekli gittiğiniz mekanlardan harcama yaptıkça ödül kazanmanızı sağlayan bir sadakat uygulaması. Ödül kazanmanın yanında Grabono üyesi mekânlar hakkında detaylı bilgilere (açılış kapanış saatleri, ücretsiz kablosuz internet, hayvan dostu vb.) ulaşmanız da mümkün.

Nasıl Çalışıyor?

Uygulamaya girip iş ortağı bir mekânlardan birinde harcama yapın ve size verilen QRCode’unu Grabono uygulamasına okutun. Bu işlemler size puan kazandıracak ve bu puanlarla ücretsiz ürünler alabileceksiniz. Kaç puana hangi ürünü kazanacağınızı uygulama üzerinde kolaylıkla görebiliyorsunuz.

Gelir Modeli / Ücretlendirme?

Grabono son kullanıcı için tamamen ücretsiz. Sunmuş olduğu sadakat programı için mekânları ücretlendirerek gelir elde ederek ayakta kalmayı hedefliyor.

GirişimlerNet Yorumu:

Herkesin sadık kullanıcı/müşteri ve dost aradığı malum. Sadakat programları da bu noktada yıllardır çalışan bir model. Starbucks, Cafe Nero gibi şirketler bu programları kendi başlarına sürdürürken Grabono bu imkânı küçük mekânlar için erişilebilir kılıyor. Dolayısıyla rekabet avantajı açısınan da önemli görüyorum.

Kağıt kupon taşımaktan çok daha kolay ve farklı mekân uygulamaları indirme derdi olmadığı için Grabono’nun kalıcı bir uygulama olması mümkün. Ancak konum tabanlı popüler uygulamalara karşı Grabono‘nun kendini farklılaştıracak özellikler bulması gerekiyor. Arkadaşlar arası kupon birleştirme/harcama veya mekânlara sunulacak farklı servisler bu noktada Grabono’yu farklılaştırabilir. Bunun için de elbette hızla mekân sayısını artırması gerekiyor. Eğer mekân sahibiyseniz ve bir sadakat programı geliştirmek istiyorsanız direkt kendileriyle iletişime geçebilirsiniz.

Grabono’nun iOS tarafındaki geliştirici ismini de en kısa sürede kurumsal hale getirmesi gerekiyor.

Grabono’nun Hikâyesi:

Haziran 2018: Grabono, daha önce OBSS ve Iyzico’da çalışan iki yazılım mühendisi tarafından kuruldu; Semih Hakkıoğlu ve Barlas Karahocaoğlu

Şubat 2019: Grabono, İş Bankası Workup hızlandırma programının 4. dönemine seçilen girişimlerden biri oldu.

Sepet

GÜNÜN İÇERİKLERİNİ KEŞFET

Nisan 2021
P S Ç P C C P
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Bir cevap yazın

Benzer İçerikler

Nedir? Nasıl Çalışıyor? BirdSeed, websitenize kolayca ekleyebileceğiniz akıllı sohbet botu eklentisi. Diğer…

  • 214
Devamını oku

Türkiye'de Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler (KOBİ) dijitalleşme konusunda halen geriden geliyor ve bu durumu…

Devamını oku

Bugüne dek onlarca görev/proje takip uygulaması denedim ama en uzun süre kullandığım ve seve seve para…

Devamını oku
About

GirişimlerNet, Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin nitelikli gelişimini desteklemek amacıyla Fırat Demirel tarafından kurulan ve topluluk desteği ile büyüyen bir içerik platformudur.

GirişimlerNet'in amacı ekosistemin kalıcı hafızası olmak ve bilgi transferini güçlendirmektir.

Close Bitnami banner
Bitnami