BigCroc: 100 Dolara Girişim Fikrini Doğrula

Bigcroc, girişim fikirlerini doğrulamak için kurulan bir nevi hazır danışmanlık ürünü. Girişim fikrinizi Bigcroc ekibiyle paylaşıyorsunuz ve onlar da fikrinizi hem yapay zekâ (??) hem de insan eliyle inceleyip çeşitli önerilerde bulunuyor.

Bigcroc önce sizin için bir pazar araştırması yapıyor, ardından MVP karşılaşma sayfanızı (landing page) oluşturuyor ve bu sayfaya ücretli reklamla trafik çekerek fikrinizi test ediyor.

Maalesef sitede örnek bir rapor sunulmuyor.

Tek fikir test/doğrulama hizmeti için 99 dolar isteyen Bigcroc, 3 fikir doğrulamak için 199 dolar, 6 fikir doğrulamak içinse 299 dolar istiyor.

Yeri gelmişken ben de zamanında girisimraporu.com ile benzer bir hizmet vermeyi düşünmüştüm ama sonuca ulaştıramamıştım. Fikrin ilerisine geçen girişimleri arayüz, kodlama, kullanıcı deneyimi gibi alanlarda işin uzmanlarına inceleterek bir rapor sunmak istemiştim. Eğer ilgilenirseniz alan adı şu anda boşta duruyor, fikrimi de alan adını da alıp kullanabilirsiniz. 🙂

Bu yazıyı beğendin mi? Desteğinle daha fazlasını yapabiliriz.

Şu İçerikleri De Beğenebilirsin

YAZAR HAKKINDA: Fırat Demirel

Girisimler.net'in kurucusu ve genel yayın yönetmeni. Teknoloji girişimlerine ve insan hikâyelerine odaklanan araştırmacı yazar. Bilim, tarih ve felsefe sever.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close Bitnami banner
Bitnami