Etkinlik Alanı: Dijital Dünyanın Etkinlikleri Tek Adreste

Etkinlikalani.com özellikle Covid-19 nedeniyele artan çevrimiçi etkinlik, seminer, eğitim gibi yayınların kolaylıkla takip edilebileceği ve etkinlik rehberi. Etkinlik düzenleyenler ise etkinliklerini ekleyerek daha fazla kişiye ulaşabiliyor.

Platforma ve Kategoriye Göre Filtreleyin

Henüz çok yeni bir girişim olan Etkinlik Alanı Zoom, Instagram, Youtube gibi video platformlardaki canlı etkinlikleri tek bir adreste listeliyor. Bu girişimin de ihtiyaçtan doğduğunu söyleyen Salih Bosca, şu anda 8 farklı kategoride yayınları listelediklerini paylaşıyor.

Tüm etkinlikleri takvim/ajanda üzerinde görebilmenizi de sağlayan Etkinlik Alanı’na etkinlik eklemek için üye olup etkinlik bilgilerinizi paylaşmanız gerekiyor. Şu anda etkinlik eklemek tamamen ücretsiz. 

Gelir Modeli

Bosca’nın verdiği bilgilere göre 4 Haziran’da açılan Etkinlik Alanı, şimdiye kadar yurtiçi ve yurtdışında düzenlenen 20’den fazla etkinliği listesine eklemiş. Bu sayının hızla artması bekleniyor. Büyümeye paralel olarak da eklenen etkinlik sayısına veya etkinliğin ücretli olup olmamasına göre bir ücretlendirme eklenmesi planlanıyor.

Açıkçası Etkinlik Alanı’nın son dönemdeki en faydalı işlerden biri olduğunu söyleyebilirim. Hatta ben de bunun bir ihtiyaç olduğunu düşünerek basit bir listeleme ile hayata geçirmek istemiştim ama istediğim otomasyonu kuramadığım için kaldı.

Ben de Zoom üzerinde düzenlediğim Kitap Kulubü ve GirişimlerNet Webinar etkinliklerini eklemeyi düşünüyorum. Siz de etkinlikleri keşfetmek ve etkinlik eklemek için http://etkinlikalani.com‘u ziyaret edebilirsiniz.

 

Bu yazıyı beğendin mi? Desteğinle daha fazlasını yapabiliriz.

Şu İçerikleri De Beğenebilirsin

YAZAR HAKKINDA: Fırat Demirel

Girisimler.net'in kurucusu ve genel yayın yönetmeni. Teknoloji girişimlerine ve insan hikâyelerine odaklanan araştırmacı yazar. Bilim, tarih ve felsefe sever.

2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close Bitnami banner
Bitnami