Ethical Shopper: Ekolojik Markaları Keşfedin

Ethical Shopper, e-ticaret sitelerinde markaların ne kadar ‘ahlaklı’ üretim yaptığını gösteren bir Chrome eklentisi. Herhangi bir sayfada/sitede Ethical Shopper eklentisine tıkladığınızda (eğer listede varsa) o markanın genel değerleme puanını, insanları, gezegenimizi ve hayvanları ne kadar düşündüğünü görebiliyorsunuz.

Bu eklentiyi geliştiren Bakar Tavadze ama eklenti penceresindeki detay bağlantısına tıkladığınızda daha ayrıntılı bilgi sunan directory.goodonyou.eco adresine yönlendiriliyorsunuz. Burada markanın ucuz mu pahalı mı olduğuna dair bilgi ve daha uzun açıklamalar yer alıyor.

Affiliate Marketing Üzerine Kurulu Bir İçerik Sitesi

En çok istediğim şeylerden biri bu tür faydalı uygulamaların/eklentilerin artması ama neredeyse tamamı para kazanamayıp kapanıyorlar. Neyseki burada bir istisna söz konusu; bu eklentiye veri sağlayan goodonyou.eco adında bir içerik girişimi var. Sadece ekolojik ürünleri tanıtıyor ve gördüğüm kadarıyla gelir ortaklığı (affilaite) modeliyle para kazanıyor.

Marka listesini veren adresinde 1000’den fazla değerlendirme var ve bu değerlendirmelerin neye göre yapıldığı açıklanıyor. Söz konusu değerlendirmelere Android ve iOS uygulamaları üzerinden de erişebilirsiniz. Umarım Goodonyou’nun işleri yolunda gider ve doğa/insan dostu üretim daha erişilebilir şekilde tüketime sunulur.

Belki Türkiye’de de bunun bir benzerini yapan birileri olur. Mesela bu tür bir eklentinin gıda ürünleri için de yapılması güzel olmaz mıydı?

Ethical Shopper eklentisine Product Hunt’ta destek olmak için tıklayın.

Sepet

GÜNÜN İÇERİKLERİNİ KEŞFET

Mayıs 2021
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Bir cevap yazın

Benzer İçerikler

Fluent, dil öğrenmeyi internet tarayıcısıyla oyunlaştıran bir girişim. Aslında oyunlaştırma dinamikleri çok…

Devamını oku

SaaS Girişimlerinden İlham Veren Kaynaklar SaaS girişimlerinin sayısı giderek artarken bu girişimlerin…

Devamını oku

API (Application Programming Interface) yayınlamak ve kullanmak her modern girişim ve geliştirici için olmazsa…

Devamını oku
About

GirişimlerNet, Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin nitelikli gelişimini desteklemek amacıyla Fırat Demirel tarafından kurulan ve topluluk desteği ile büyüyen bir içerik platformudur.

GirişimlerNet'in amacı ekosistemin kalıcı hafızası olmak ve bilgi transferini güçlendirmektir. GirişimlerNet, Patreon destekçileri ve tanıttığını bazı girişimlerden gelir ortaklığı yoluyla gelir elde etmektedir.

Close Bitnami banner
Bitnami