Edudo: TikTok’un Eğitime Odaklanan Modeli

EduDo, kısa ve interaktif eğitim videoları sunan bir mobil uygulama. Mobil içerikler de kullanıcılar tarafından üretiliyor ve ve yine kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Bir nevi TikTok’un eğitim için olanı diyebiliriz.

Kullanıcılarının konum ve mekândan bağımsız şekilde bir şeyler öğrenmesini sağlayan EduDo, T tip yetenek gelişimine katkı sağlamayı ve bilginin kültürler arası dolaşımını artırmayı hedefliyor.

13 Farklı Kategoride Üçer Dakikalık Videolar

Takipçilerini Discord kanalına da davet eden EduDo, 13 farklı kategoride kişiye özel içerik akışıyla öğrenmeye meraklı kişilerin vazgeçilmez uygulaması olmak istiyor. Uygulama içinde içerik üreticilerini takip edebileceğiniz gibi küçük testler çözerek başarı puanı da kazanabiliyorsunuz.

EduDo, bir yandan da bilgi üreticilerine makul bir gelir kazanmayı vadediyor. Yani yeni bir dolar kazanma yolu sunuyor diyebiliriz.

Kuruluş Bilgileri

Mayıs 2020’de Yury Shlaganov ve Maks Kurpa, tarafından Belarus’ta kurulan girişim şu anda 6 kişilik bir ekiple yoluna devam ediyor.

Mevcut çevrimiçi eğitim platformlarının giderek normalleştiği bir dönemde EduDo’nun Instagram ve Tiktok’un dinamiklerini doğru bir şekilde kullanması kullanıcı alışkanlığı açısından güzel bir yaklaşım.

Sepet

GÜNÜN İÇERİKLERİNİ KEŞFET

Mayıs 2021
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

1 Comment

Bir cevap yazın

Benzer İçerikler

Dijital ürünlere özel* pazar yeri Gumroad, nihayet abonelik modelini duyurdu. Bugüne kadar çeşitli içerik…

Devamını oku

Letterstack, e-posta bülteni (newsletter) gönderenlere özel bir kaynak sitesi. Sekiz farklı kategoride e-posta…

Devamını oku

Capiche.fm, telefon konuşmalarını internette canlı olarak yayınlamayı sağlayan yeni bir girişim. Dolayısıyla…

Devamını oku
About

GirişimlerNet, Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin nitelikli gelişimini desteklemek amacıyla Fırat Demirel tarafından kurulan ve topluluk desteği ile büyüyen bir içerik platformudur.

GirişimlerNet'in amacı ekosistemin kalıcı hafızası olmak ve bilgi transferini güçlendirmektir. GirişimlerNet, Patreon destekçileri ve tanıttığını bazı girişimlerden gelir ortaklığı yoluyla gelir elde etmektedir.

Close Bitnami banner
Bitnami