Edudo: TikTok’un Eğitime Odaklanan Modeli

EduDo, kısa ve interaktif eğitim videoları sunan bir mobil uygulama. Mobil içerikler de kullanıcılar tarafından üretiliyor ve ve yine kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Bir nevi TikTok’un eğitim için olanı diyebiliriz.

Kullanıcılarının konum ve mekândan bağımsız şekilde bir şeyler öğrenmesini sağlayan EduDo, T tip yetenek gelişimine katkı sağlamayı ve bilginin kültürler arası dolaşımını artırmayı hedefliyor.

13 Farklı Kategoride Üçer Dakikalık Videolar

Takipçilerini Discord kanalına da davet eden EduDo, 13 farklı kategoride kişiye özel içerik akışıyla öğrenmeye meraklı kişilerin vazgeçilmez uygulaması olmak istiyor. Uygulama içinde içerik üreticilerini takip edebileceğiniz gibi küçük testler çözerek başarı puanı da kazanabiliyorsunuz.

EduDo, bir yandan da bilgi üreticilerine makul bir gelir kazanmayı vadediyor. Yani yeni bir dolar kazanma yolu sunuyor diyebiliriz.

Kuruluş Bilgileri

Mayıs 2020’de Yury Shlaganov ve Maks Kurpa, tarafından Belarus’ta kurulan girişim şu anda 6 kişilik bir ekiple yoluna devam ediyor.

Mevcut çevrimiçi eğitim platformlarının giderek normalleştiği bir dönemde EduDo’nun Instagram ve Tiktok’un dinamiklerini doğru bir şekilde kullanması kullanıcı alışkanlığı açısından güzel bir yaklaşım.

Bu yazıyı beğendin mi? Desteğinle daha fazlasını yapabiliriz.

Şu İçerikleri De Beğenebilirsin

YAZAR HAKKINDA: Fırat Demirel

Girisimler.net'in kurucusu ve genel yayın yönetmeni. Teknoloji girişimlerine ve insan hikâyelerine odaklanan araştırmacı yazar. Bilim, tarih ve felsefe sever.

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close Bitnami banner
Bitnami