Carrd: Dünyanın En Kolay & Hızlı Site Yapma Aracı – %15 İndirim

17 Eylül Tarihli Güncelleme: Carrd’ın partneri olarak sizler için %15 indirim aldım. Bu linke tıklayıp %15 indirimli kayıt olabilirsiniz. 😉

Elbette biraz abartıyorum ama yanıldığımı söylemek de çok kolay değil. Çünkü Carrd, en azından benim gördüğüm birçok site yapma aracı içinde ilk sırayı alabilecek bir ürün. Özellikleri ve kullanım kolaylığı ile farkını gösteren, benim de para ödediğim ve geliştiricisine epey para kazandıran bir ürün. Sözü uzatmadan detaylara geçelim…

Hız ve Sadelik Sevenler İçin

Carrd, tamamen mobil uyumlu (responsive) tek sayfalık site / karşılama sayfası (landing page) yapmanızı sağlayan bir araç. Blok sistemiyle çalışıyor ve istediğiniz bileşenleri ekleyip sitenizi hızlıca inşa ediyorsunuz.

Özgün bir tasarım üzerinde çalışabilirsiniz ama 5 farklı kategorideki (profil, landing, form, portfolio, sectioned) onlarca temadan birini seçerek dakikalar içinde çok şık bir websitesi / landing page sahibi olabilirsiniz. Elbette yeni girişiminizin beta veya MVP versiyonunu da hazırlamanız mümkün. Hatta bugün Mustafa Dalcı ile yapacağımız Kod Yazmadan Girişim Nasıl Yapılır? webinarında bu konuları konuşacağız.

Örnek temalar için bkz: carrd.co/build

Ücretsiz ama Ücretli Versiyonu Çok Cazip

Carrd‘ın en önemli avantajlarından biri hiç para ödemeden carrd.co alan adı altında (bkz: billgates.carrd.co) ve temel özellik setiyle 3 tane site oluşturabilmeniz. Ama ücretli (pro) kullanıcı olduğunuzda sunulan avantajlar ve fiyat etiketi gerçekten ücretsiz hesapta kalmayı zorlaştıracak cinsten.

Ücretler

Ücretli üyelik paketleri eskiden çok daha sınırlı seçenekler halinde sunuluyordu ama Carrd‘ın geliştiricisi AJ (epostalarda bile adını vermiyor) artık daha fazla seçenek sunmaya başlamış.

Carrd‘da kendi alan adınızı kullanmak isterseniz 10 site için yıllık 19 dolar ödemeniz yeterli. Ama crd.co alt alan adıyla idare ederim diyorsanız bu fiyat yıllık 9 dolara kadar düşüyor.

Şu anki durumda tüm özellikleri istemezseniz daha esnek tablo var ama benim kullandığım Pro Plus 100 paketi kaldırılmış ve yerine Pro Plus 250 diye bir paket getirilmiş. Tabii fiyatı da biraz yükselmiş ama sunucuya para ödemediğimizin altını çizmek isterim. Aylık 25 dolara 250 site barındırmak site başına 0,1 dolar / ay yapar.

Carrd‘ın ücretli üyeliklerinde sunulan özelliklerden bazıları şunlar; özel alan adı, ücretsiz SSL desteği, formlar (bir çok eposta aracıyla uyumlu), ödeme alma için Stripe/Paypal/Gumroad entegrasyonları, eklentiler, içerik gömme özelliği (embed), sınırsız element ekleme, ücretli üyelere özel hazır temalar, site ikonları, Google Analytics desteği, parola ile koruma, gelişmiş özellikler, site indirme… Tüm detayları sitede görebilirsiniz.

%15 İndirim

Carrd’ın partneri olarak sizler için %15 indirim aldım. Bu linke tıklayıp %15 indirimli kayıt olabilirsiniz.

Nasıl başladı? Ne Kadar Kazanıyor?

Hikâye AJ’nin mobil uyumlu tek sayfalık site oluşturmak için kendi ürününü yapma isteğiyle başlıyor. 2016’da ilk adımı atan AJ, yaptıklarını Twitter’da sürekli paylaşarak ilerledi ve paylaştığı rakamlara göre Carrd‘ın gelirleri sadece verilen o ay için şöyle değişmiş;

  • Ocak 2016’da 0$
  • Ocak 2017’de 1600$
  • Ocak 2018’de 8100$
  • Ocak 2019’da 23800$
  • 2020 rakamını maalesef bilmiyorum ama 1 sene öncekinden çok daha yüksek olduğuna eminim.

AJ’nin ayda 1600 dolar kazanmak için 1 yıl sabretmiş olması ibretlik. Bugün ayda 50 bin dolar kazanıyorsa o sabırla geçen ilk yıla borçlu olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Daha fazlasını Carrd.com üzerinde keşfedebilirsiniz. Ben gelecegigorenler.com‘u ve girisimler.net’i bugünlere getiren gunungirisimi.com‘u da Carrd ile yaptım. 🙂

Diğer örnek sitelerim: firattest.carrd.cobillgates.carrd.comuhammedali.net

Bu yazıyı beğendin mi? Desteğinle daha fazlasını yapabiliriz.

Şu İçerikleri De Beğenebilirsin

YAZAR HAKKINDA: Fırat Demirel

Girisimler.net'in kurucusu ve genel yayın yönetmeni. Teknoloji girişimlerine ve insan hikâyelerine odaklanan araştırmacı yazar. Bilim, tarih ve felsefe sever.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close Bitnami banner
Bitnami