Binalyze: Anlık Adli Kanıt Toplayabilen Siber Güvenlik Girişimi

Binalyze, ABD merkezli ama Türk girişimciler tarafından geliştirilen bir siber güvenlik girişimi. Binalyze, hepsi bir arada kanıt toplayıcı olarak canlı bir sistemden kritik verilerin toplanmasını otomatikleştirmeyi oldukça kolaylaştırıyor. Bu sayede şirketlerin herhangi bir acil durumda kaybını azaltmayı başarıyor.

Ters mühendislik ve zararlı yazılım analizi gibi konulara eğilen Binalyze, dijital ortamda kanıtları toplayıp koruyarak siber güvenlik ve bilgisayar adli tıp ihtiyaçlarını karşılıyor. Binalyze’ın AIR ürünü hakkında şuradaki webinarı izleyebilir, KVKK ve ISO27001 açısından olay müdahalenin önemini daha iyi anlayabilirsiniz.

Kuruluş Bilgileri

2018 yılında Emre Tınaztepe tarafından kuruldu.Şu anda LinkedIn şirket bilgisine göre 9 kişlilik bir ekiple yoluna devam ediyor.

Yatırım Bilgileri

Binalyze‘ın Avrupa’nın önemli yatırımcılarından birinin liderliğinde 1,5 milyon euro yatırım aldığını Emre Tınaztepe dün LinkedIn’de paylaştı ancak yatırımla ilgili detay vermedi.

Bu yazıyı beğendin mi? Desteğinle daha fazlasını yapabiliriz.

Şu İçerikleri De Beğenebilirsin

YAZAR HAKKINDA: Fırat Demirel

Girisimler.net'in kurucusu ve genel yayın yönetmeni. Teknoloji girişimlerine ve insan hikâyelerine odaklanan araştırmacı yazar. Bilim, tarih ve felsefe sever.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close Bitnami banner
Bitnami